Migracja danych strony www (web/consulting)

Migracja danych strony www

Zostaliśmy poproszeni o przeprowadzenie migracji danych strony www.

Z uwagi na to, że nowa strona miała być zbudowana w oparciu o CMS WordPress, którego model danych w znaczący sposób różnił się od modelu używanego w aktualnej stronie potrzebna była gruntowna analiza aktualnej struktury bazy danych.

Analiza wykazała iż należy stworzyć w środowisku WordPress co najmniej kilkanaście Custom Post, które będą odpowiednikami obecnej struktury danych.

Zdecydowaliśmy się na eksport danych do formatu XML. Format ten jest domyślnym formatem w WordPress, w którym są eksportowane i importowane dane. Jednak by to osiągnąć musieliśmy napisać szereg skryptów, które wyciągały dane i zapisywały je w odpowiednim formacie. Kluczowym elementem było eksportowanie danych w taki sposób, by po imporcie do WordPressa zachować relacje pomiędzy poszczególnymi obiektami modelu danych.

Ostatnim elementem było stworzenie odpowiednich formularzy powiązanych ze stworzonymi wcześniej Custom Post. Formularze te dodaliśmy do panelu administracyjnego WordPress, gdzie posłużą do zarządzania treścią dedykowanych postów.


Zakres prac:

  • stworzenie Custom Post w środowisku WordPress
  • stworzenie dedykowanych formularzy dla Custom Post
  • migracja danych do WordPress

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapis lub wykorzystanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.